Výměna zkušeností s polskými ZTS Zabkowice Slaskie

V září jsme na programu přípravy na další sezónu měli dvě společné akce s polskými kamarády v rámci realizace mikroprojektu "Přátelství bez hranic"

Druhá neděle v září patřila v hale volejbalu mužů

První akci v rámci čeko-polské spolupráce v mikroprojektu glacenzis pod názvem "Přátelství bez hranic" 9. 9. 2018 jsme pořádali v červenokostelecké sportovní hale. Původní záměr mít turnaj z 5 družstev (Kostelec, Hronov, Dvůr, Zabkowice, Kudowa) bohužel vlivem marodky nedopadl, a tak se pořádal turnaj 4 družtev. ZTS Zabkowice postavil 2 družstva a jedno družstvo vytvořil VK Hronov a druhé my. Kvalita polského celku coby favorita se potvrdila a tak si tým ZTS 1 odnesl první místo. Druhé místo putovalo do Hronova, třetí zůstalo v Červeném Kostelci a na nepopulární bramboře skončil tým ZTS 2. Po celý turnaj panovala přátelská atmosféra a celý den se obešel bez zranění. Tuto akci uvítali rovněž rozhodčí, neboť si oprášili své rozhodcovské dovednosti před nadcházející sezónou.

Třetí víkend v září jsme strávili v polských Zabkowicích

Hned následující víkend jsme strávili v rámci mikroprojektu "Přátelství bez hranic" v polských Zabkowicích. Program dvoudenního setkání byl následující. V sobotu odpoledne jsme po příjezdu a ubytování absolvovali společný trénink. Úvodní rozcvička byla velice pestrá a využívala moderní prvnky (kettle-bell, roller). Následoval společný trénink zaměřený převážně na příjem. Na konec tréninku se vytvořila 2 smíšená družstva a odehrál se jeden set. Po večeři následovala "integrace". Druhý den nás po snídani čekal miniturnaj 3 týmů, kdy ZTS postavil 2 družtva a my 1. S týmem ZTS 1 jsme se snažili držet krok, ale je potřeba sportovně uznat, že soupeř je stále o třídu výše. S týmem ZTS 2 jsme hráli vyrovnaně, kdy o naší prohře rozhodl až tie-break stavem 13:15 pro soupeře. Konečné pořadí tak skončilo takto: 1. místo ZTS, 2. místo ZTS 2, 3. místo Volejbal Červený Kostelec

Tímto bychom chtěli poděkovat městu Červený Kostelec, že nás zapojuje do společných aktivit v rámci česko-polské spolupráce mezi městy Červený Kostekec a Zabkowice Slaskie.